PIELUSZKOWE
PIERWSZE KROKI

JAK UŻYWAĆ PIELUSZKI KIESZONKI MOMMY MOUSE

Pieluszka do codziennego użytkowania, wygodna i zgrabna jak pieluszka jednorazowa

Pieluszka kieszonka jest najłatwiejszym sposobem pieluchowania. Zbudowana jest z dwóch elementów: kolorowej części zewnętrznej PUL, która chroni ubranka dziecka przed przemoczeniem i części wewnętrznej polarowej. Mikropolarek ma za zadanie odprowadzać wilgoć od skóry dziecka i zapewnić miłe uczucie suchości. Polarek Mommy Mouse jest wyjątkowo miękki i posiada atesty OEKO-TEX Standard 100 i Bluesign CERTIFICATE, niezbędne dla bezpieczeństwa i zdrowia dziecka.

Do kieszonki wkładamy wkłady chłonne i całość ubieramy maluchowi na pupę. Po zmoczeniu wyciągamy wkłady z pieluszki, wrzucamy brudną pieluszkę i wkłady do kubełka na zabrudzone pieluszki, po uzbieraniu wsadu pralki pierzemy, suszymy i pieluszki są znowu gotowe do użycia.

Rozmiar pieluszki regulujemy w pionie napkami skracającymi obwód gumek przy nóżkach i w pasie podwójnym rzędem napek.

Napki są bardzo gęsto rozmieszczone – to zapewnia najlepsze dopasowanie pieluszki do rozmiaru dziecka.

myszka-mommy-mouse-z-balonikami

JAK UŻYWAĆ PIELUSZKI SIO/SYSTEM MOMMY MOUSE

Pieluszka SIO/ SYSTEM to skrót: SNAP – IN –ONE czyli „zepnij w jedno”.

Pieluszka składa się z otulacza z systemowymi napkami, do którego „wpina się” wkłady klepsydrowe SIO Mommy Mouse.

Pieluszka SIO ma wewnątrz wstawkę PUL, która ma ochronić pieluszkę przed zbyt szybkim przemoczeniem i pozwolić na użycie z kolejnym wkładem klepsydrowym.

Ma to duże znaczenie np. na spacerach, nie musimy zabierać ze sobą kilku kompletów pieluszek, wystarczy wziąć 2 otulacze, kilka wkładów SIO … i woreczek na zabrudzone pieluszki.

Wkłady klepsydrowe SIO można ekstremalnie wzmocnić wkładem nocnym Night-Plus, który dzięki systemowym napkom spina się z wszystkimi wkładami SIO:

Night – Plus + SIO Thermo-Air (idealne zestawienie na noc w lecie)

Night – Plus + SIO Bamboo –Air (idealne zestawienie na długie wyjście w lecie, bambus-mokro i chłodno od pupy)

Night – Plus + SIO Polar Air (idealny na noc i długie spacery wiosną, jesienią i zimą)

Tak spięte wkłady stanowią świetną ochronę na bardzo długich spacerach i w nocy.

Myszka Mommy Mouse z zabawką

CO TO JEST OTULACZ I WKŁAD DO OTULACZA?

Zaprojektowany został jako najbardziej ekonomiczna propozycja pieluchowania. Wystarczy kilka 5 – 6 szt. otulaczy i kilkanaście wkładów aby wygodnie pieluchować dziecko.

OTULACZ MM ma elastyczne wstawki PUL przy nóżkach podobnie jak pieluszka SIO, a przed bezpośrednim kontaktem skóry dziecka z Pulem chroni delikatna przewiewna siateczka. Otulacz jest bardzo zgrabny a jednocześnie bardzo chłonny. Dzięki swojej elastyczności przykrywa też większość formowanek OS na rynku.

To pieluszka, do której wkłada się wkłady chłonne lub pieluszki tetrowe. Nie ma wewnątrz napek spinających, ani kieszeni na wkłady. OTULACZ daje największą dowolność w wyborze wkładów chłonnych. Do OTULACZA możemy włożyć wszystko co ma właściwości chłonne np. małe ręczniki.

Do OTULACZA Mommy Mouse pasują wszystkie wkłady Systemu Mommy Mouse.

ROZMIARY PIELUSZEK MOMMY MOUSE

Pieluszki KIESZONKI, SIO/SYSTEM i OTULACZ występują w rozmiarze OS czyli ONE SIZE. Pasują na dzieci już od 4kg aż do co najmniej 16kg, czyli do końca pieluchowania. Taką rozpiętość rozmiarów zapewnia system napek regulujących rozmiar: pionowych i w pasie.

JAK CZĘSTO ZMIENIAĆ PIELUSZKI MOMMY MOUSE?

Częstotliwość przewijania jest indywidualna dla każdego dziecka. Zależy od tego ile maluch pije płynów i czy w danym okresie ząbkuje.

System Pieluchowania Mommy Mouse ma dużą elastyczność chłonności wkładów i różne przeznaczenie. Od was zależy jaką chłonność chcecie uzyskać i na jaką okazję J

Dopinając booster SIO lub wkład S (kieszonka/otulacz) do wkładów chłonnych M, L lub wkładów klepsydr SIO wzmacniamy ich chłonność.

Malutkie dzieci częściej się moczą, większy maluch rzadziej ale „mocniej”. Każda mama i tata sami wiedzą ile przebrań wymaga ich maluszek.

Przyjmuje się nieoficjalnie, że „dobra” pieluszka powinna wytrzymać 2,5 godz. bez zmiany.

Ale to zawsze jest indywidualne podejście i dopasowane do potrzeb dziecka.

JAK PRAĆ PIELUSZKI I WKŁADY MOMMY MOUSE?

Podstawową zasadą, która obowiązuje przy praniu i pielęgnacji pieluszek wielorazowych Mommy Mouse jest zasada:

Pieluszki i wkłady Mommy Mouse NIE LUBIĄ MYDŁA i PŁYNÓW ZMIĘKCZAJĄCYCH.

Mydło i płyny zatłuszczają pieluszki i zatykają pory, co zmniejsza chłonność pieluszek i wkładów.

PRANIE: Pieluszki i wkłady pierzemy w temp. Od 40°C do 60°C w pralce i wirujemy do 1000 obrotów.

Wkłady można suszyć w suszarkach bębnowych, ale pieluszki suszymy tradycyjnie, nie suszymy w suszarkach bębnowych ze względu na delikatne gumki.

DETERGENTY: wszystkie detergenty do odzieży niemowlęcej z jak najmniejszą zawartością mydła, ½ dawki zalecanej przez producenta detergentu do odzieży niemowlęcej lub kule do prania.

WYWABIANIE PLAM: zaplamione wkłady i pieluszki najlepiej wybieli słońce, ale w przypadku jego braku, możemy użyć wybielaczy tlenowych, najlepiej ekologicznych.

Do odkażenia pieluszek wielorazowych możemy użyć dodatkowo środka sanityzującego np. Nappy Fresh lub MioFresh.

PRAKTYCZNE PORADY PODCZAS UŻYWANIA PIELUSZEK MOMMY MOUSE

Najważniejszą czynnością, którą musimy wykonać przy ubieraniu pieluszki to dopasowanie rozmiaru do wielkości dziecka. Musimy ustalić głębokość pieluszki (napki pionowe) i nie naciągać pieluszki na siłę, bo w przeciwnym wypadku będą odskakiwać napki i pieluszka zostanie źle dopasowana. Dopasowaną pieluszkę na głębokość zapinamy maluchowi w pasie. Pas ma dużą regulację i dopięcie nie sprawia żadnych kłopotów.

Kolejną ważną czynnością jest sprawdzenie czy gumki przy nóżkach są ułożone w pachwinkach. Pieluszka nie może zachodzić na udka dziecka. Ważne jest czy wkład jest schowany w pieluszce, nie może wystawać poza pieluszkę, wtedy mamy pewność że wkład nie przeniesie wilgoci na ubranko dziecka.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Tel. 502 397 077

Mail: pytania@mommymouse.pl

Ponieważ jesteśmy entuzjastami pieluszek wielorazowych i możemy rozmawiać o nich godzinami wszelkie sugestie i pytania są mile widziane.